Uncategorized

CFR Cluj nu o bate nici pe UTA, iar Mandorlini va avea de dat explicații

CFR Cluj și UTA au remizat, scor 0-0, în runda cu numărul 17 din Superligă. „Feroviarii” au ajuns la 3 meciuri consecutive fără victorie, iar Andrea Mandorlini are tot mai multe explicații de dat.

Pauza internațională a picat perfect pentru CFR Cluj și UTA. Mandorlini și Rednic au avut multe de reglat. Doar antrenorul arădenilor pare să fi făcut ajustările necesare, după eșecul 2-4 cu Oțelul.

Eșecul cu Voluntari zdruncină lucrurile la Farul » Primele măsuri anunțate de Gică Popescu

UTA a rezistat presiunii din final, când Mandorlini a forțat cu veteranii Deac și Camora. Chiar căpitanul putea să aducă victoria, dar Iacob a intervenit fantastic în minutul 83.

CFR a trimis mingea în plasa arădenilor, prin Otele, în minutul 88, dar reușita a fost anulată, corect, pentru o poziție de ofsaid.